Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 15 listopada 2020

1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką dobroć, za troskę o parafię oraz za ofiarność. Bardzo dziękuję za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła mieszkańcom Piotrowa Drugiego i Mikoszek.

2. Dziś Światowy Dzień Ubogich. Po mszach św. zbiórka do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Poznańskiej

3. Od jutra, codziennie po mszy św. wieczornej (w niedzielę o 11.00) Nowenna przed uroczystością Odpustową ku czci św. Katarzyny. Tegoroczny Odpust będzie inny jak dotychczas. Nie będzie tradycyjnej procesji, zaproszonych kapłanów ani Katarzynek….Ze względu na ograniczenia, będą dwie Sumy Odpustowe: o 9.00 i 18.00. Aby chętni mieli pewność, że znajdą się w gronie „szczęśliwych” 21 osób, proszę o dokonywanie u mnie zapisu na udział we Mszy św. Odpustowej.

4. Przypominam że w naszym kościele może być obecnych do 21 osób. Pamiętajmy o kategorycznym obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele jak również obowiązek ten dotyczy cmentarza. Transmisja mszy św. w niedziele o 11.00 na parafialnym FB. Zachęcam do udziału we mszach św. w dni powszednie, gdzie zwykle jest tylko kilka osób. W obecnej sytuacji związanej z pandemią, przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych za nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu zupełnego są następujące: przyjęcie Komunii św., modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga w intencjach Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

5. Biuro Parafialne czynne tylko w sprawach koniecznych. Można rezerwować TELEFONICZNIE: ( 61 282 34 23) terminy mszy św. na 1 półrocze 2021

6. W tym tygodniu: W środę o 17.30 Różaniec, Nowenna w łączności ze mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 17.45

7. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego.

8. Zachęcam do lektury prasy religijnej: PK – z dodatkiem na listopad i MPK, są też kalendarzyki na 2021