Ogłoszenia parafialne na XXXIV Niedzielę Chrystusa Króla – 22 listopada 2020

1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką dobroć, za troskę o parafię oraz za ofiarność. Bardzo dziękuję za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła mieszkańcom Srocka Wielkiego i Siernik. Bóg zapłać także za ofiary na Caritas diecezjalną.

2. Trwa Nowenna przed ur. Odpustową ku czci św. Katarzyny. Dziś Nowenna ze mszą o 11.00 a w poniedziałek i wtorek ze mszą wieczorną.

3. W środę przypada Odpust ku czci naszej Patronki, św. Katarzyny. Ze względu na ograniczenia, będą dwie Sumy Odpustowe: o 9.00 – odprawi ks. Andrzej Wojciechowski – prob. z Czempinia i o 18.00 – ks. Artur Wojczyński, wikariusz ze Stęszewa. Aby chętni mieli pewność, że będą mogli wejść do świątyni, proszę o dokonywanie u mnie zapisu na udział we Mszy św. Odpustowej. Obie msze św. Odpustowe będą transmitowane na FB. W tym dniu, po pierwszej mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do adoracji aż do 18.00; o 17.30 Różaniec. Kościół będzie otwarty dla nawiedzających w celu zyskania łaski Odpustu.

4. Przypominam że w naszym kościele może być obecnych do 21 osób. Pamiętajmy o kategorycznym obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk.

5. Biuro Parafialne czynne tylko w sprawach koniecznych. Można rezerwować TELEFONICZNIE: ( 61 282 34 23) terminy mszy św. na 1 półrocze 2021

6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 17.45

7. Przyszła niedziela, czasem Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny

8. Zachęcam do lektury prasy religijnej: PK – z dodatkiem na listopad i MPK, są też kalendarze Archiwum diecezjalnego.

9. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – patronki organistów, muzyków i śpiewających na cześć P. Boga a ur. JCH Króla, jest dniem Patronalnym Służby liturgicznej. Z tej okazji składam najserdeczniejsze słowa podziękowania i życzeń p. Organistce oraz wszystkim Ministrantom.