Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu – 29 listopada 2020

1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką dobroć, za troskę o parafię oraz za ofiarność. Dziękuję za indywidualne ofiary na kościół, sprzątanie i wywóz śmieci. Bardzo dziękuję paniom Katarzynie i Agnieszce za wykonanie wieńca adwentowego, p. Kaczmarkowi za świerk i p. Adamskiemu za pomoc w montażu.

2. Rozpoczynając Adwent – czas radosnego oczekiwania, rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Będziemy go przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

3. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcam do udziału wszystkich, ale szczególnie dzieci z lampionami. Niech czas pandemii nie pozwoli nam zapomnieć o naszych tradycjach i zwyczajach.

4. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać w zakrystii: duże po 15,50 a małe po 7 pln. Opłatki Wigilijne, za dobrowolną ofiarą, są wyłożone przed Ołtarzem.

5. Dary żywnościowe na Święta dla podopiecznych Caritas parafialnej a także dla bezdomnych i ubogich Caritas diecezjalnej można przynosić do kościoła do 15 grudnia.

6. Różaniec w środę o 17.30, Nowenna w łączności ze mszą św. a Koronka w piątek o 17.45

7. Pierwszy czwartek – po mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. – okazja do spowiedzi o 17.30.

8. W piątek wspominamy św. Barbarę, Patronkę naszej Wspólnoty Żywego Różańca. Msza św. w intencji wszystkich członkiń Wspólnoty Różańcowej z Głuchowa i Jarogniewic. Jest to Pierwszy Piątek – okazja do spowiedzi o 17.30.

9. Pierwsza sobota – msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00

10. W następną niedzielę, Różaniec Wspólnoty o 7.30 oraz zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Poświęcenie medalików dzieciom z kl. 3 będzie w terminie późniejszym.

11. Biuro Parafialne czynne tylko w sprawach koniecznych.

12. Zachęcam do lektury prasy religijnej: PK – z dodatkiem na grudzień, MPK, są też kalendarze Archiwum diecezjalnego w cenie 2 pln