Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu – 6 grudnia 2020

1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką dobroć, za troskę o parafię oraz za ofiarność. Dziękuję za ofiary na kościół, sprzątanie i wywóz śmieci, zarówno mieszkańcom Jarogniewic jak i za te indywidualne ofiary. Dziękuję także za pomoc p. Z. Dolińskiemu.

2. W tym tygodniu zakończyliśmy całkowity remont dachu naszego kościoła. Zostało wymienione całe drewno, położono nowe dachówki, założono nowe rynny…Bogu niech będą dzięki za to dzieło a Wam za ofiarność. O kosztach powiem na przełomie roku.

3. Dzisiaj: Różaniec Wspólnoty o 7.30. Intencja na grudzień: Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy. Dzisiaj też zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Poświęcenie medalików dzieciom z kl. 3 będzie w terminie późniejszym.

4. Trwa Adwent. Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcam do udziału wszystkich, ale szczególnie dzieci z lampionami. Niech czas pandemii nie pozwoli nam zapomnieć o naszych tradycjach i zwyczajach.

5. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać w zakrystii: duże po 15,50 a małe po 7 pln. Opłatki Wigilijne, za dobrowolną ofiarą, są wyłożone przed Ołtarzem.

6. Dary żywnościowe na Święta dla podopiecznych Caritas parafialnej a także dla bezdomnych i ubogich Caritas diecezjalnej można przynosić do kościoła do 15 grudnia.

7. We wtorek przypada ur. Niepokalanego Poczęcia NMP.

8. Różaniec w środę o 17.30, Nowenna w łączności ze mszą św. a Koronka w piątek o 17.45

9. Okazja do spowiedzi codziennie, 15 min. przed mszą św. w kaplicy św. Andrzeja

10. Biuro Parafialne czynne tylko w sprawach koniecznych.

11. Zachęcam do lektury prasy religijnej: PK ; MPK oraz kalendarze Archiwum diecezjalnego w cenie 2 pln

12. Zmarły nasze parafianki: Śp. Barbara Kasztelan; Jadwiga Maćkowiak i Helena Maciejewska. Pamiętajmy o Nich w naszej modlitwie. Dobry Jezu a nasz Panie….