Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu – 20 grudnia 2020

1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką dobroć, za troskę o parafię oraz za ofiarność. Dziękuję za każdą ofiarę na kościół a także za ofiary wpłacane na konto parafii i za pośrednictwem aplikacji Drogowskaz. Dziękuję bardzo za żywność i chemię na dary dla podopiecznych Caritas a naszym Paniom z parafialnej Caritas za ich rozdysponowanie.

2. Ostatnie dni Adwentu. Roraty od poniedziałku do środy o godz. 18.00. W środę rozlosujemy dla dzieci pamiątki.

3. Opłatki Wigilijne, za dobrowolną ofiarą, są wyłożone przed Ołtarzem.

4. Różaniec w środę o 17.30, Nowenna w łączności ze mszą św.

5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o tradycyjnym charakterze tego dnia. Nie będzie Pasterki w DPS Jarogniewice, dlatego w kościele parafialnym będą dwie: o 22.00 i 24.00. W I i w II Święto msze św. według niedzielnego porządku, tzn. o 8.00 i 11.00 oraz dla mieszkańców DPS Jarogniewice o 9.30. Będą też transmisje wszystkich mszy św. z kościoła. W I Święto, chociaż to piątek, nie obowiązuje oczywiście wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Koronka do Miłosierdzia B. o 7.45 W II Święto zbiórka ofiar na KUL, WT UAM i na Szkoły Katolickie. Następna niedziela to święto Świętej Rodziny.

6. Ze względu na obostrzenia sanitarne, dla wygody Parafian, bardzo proszę, aby podobnie jak przy okazji Odpustu, dokonywać zapisów na poszczególne Pasterki i świąteczne msze św. Pierwszeństwo mają rodziny zamawiające intencję. Zapisy albo dziś w zakrystii albo telefonicznie.

7. Jak wiemy z dekretu Ks. arcybiskupa, w tym roku, w naszej archidiecezji nie będzie Odwiedzin Kolędowych w zwyczajowej formie. O szczegółach tegorocznej Kolędy poinformuję za tydzień.

8. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy o 17.30 w kaplicy św. Andrzeja

9. Biuro Parafialne czynne tylko w sprawach koniecznych.

10. Zachęcam do lektury prasy religijnej: PK ; MPK

11. Zmarli nasi parafianie: Śp. Cecylia Wojtkowiak z Jarogniewic. Pogrzeb był w minionym tygodniu oraz Śp. Roman Lulka z Jarogniewic. Pogrzeb będzie we wtorek o 13.00. Pamiętajmy o Nich w naszej modlitwie. Dobry Jezu a nasz Panie….