Ogłoszenia parafialne na 2 Niedzielę po Bożym Narodzeniu: 3 stycznia 2021

1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc, dobroć serca, za troskę o parafię oraz za ofiarność.

2. Papieska intencja modlitewna na styczeń: „Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich”.

3. Bardzo proszę o przestrzeganie przepisów sanitarnych dotyczących maseczek, dezynfekcji rąk, odległości ale także ilości osób, które mogą przebywać w kościele. 1 osoba na 15 m kw, w naszym przypadku, jest to 21 osób.

4. W środę przypada ur. Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę, tzn. o 8.00, 9.30 i 11.00. Różaniec o 7.30 a nowenna w łączności ze mszą świętą na 8.00. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu, zbiórka ofiar na Fundusz Misyjny. Kto nie będzie mógł być w kościele w środę, to już dziś może zabierać paczuszki z kredą i kadzidłem, poświęcone w roku poprzednim, także dla sąsiadów…

5. W czwartek, Pierwszy miesiąca – modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Adoracja wyjątkowo od 17.00 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi (w kaplicy św. Andrzeja)

6. W piątek na 18.00 – Wspólnota MIRIAM zaprasza na czas modlitwy i uwielbienia.

7. Jak wiemy, w tym roku nie ma w naszej diecezji tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Z tej racji, będę odprawiał za mieszkańców poszczególnych wiosek mszę św. i będzie to okazja do podzielenia się radościami i smutkami parafii. Ze względu na obostrzenia, zapraszam reprezentantów poszczególnych rodzin… 5 stycznia (wtorek) na 18.00 zapraszam mieszkańców Mikoszek a 7 stycznia (czwartek) na 18.00 mieszkańców Bieczyn. Odmówię modlitwę błogosławieństwa rodzin i będzie można zabrać do naczynia wodę święconą, można przynieść własną wodę którą poświęcę, i którą pokropicie swoje domostwa. Kolejne msze św. Kolędowe: 11.01. – poniedziałek: za Sierniki; 13.01. – środa: za Piotrowo Drugie i Maruszkowo; 15.01. – piątek: Piotrowo Pierwsze. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę kolędową na kościół, można wrzucić w kopercie na składkę lub przekazać na konto parafii. Za każdą ofiarę składam wielkie Bóg zapłać.

8. Zachęcam do lektury prasy religijnej: PK ; MPK

9. Można rezerwować miejsce na mszy św. na 6 i 10 stycznia…

10. Zmarła Śp. Marianna Gigoń. Pogrzeb we wtorek o 12.30. Dobry Jezu ….