Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą – 14 lutego 2021

1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc, dobroć serca, za troskę o parafię oraz za ofiarność, także za ofiary przekazywane na konto parafii i za pomocą aplikacji Drogowskaz.

2. Dzisiaj o 7.30 wymienianki roczne i następnie msza św. z a zmarłych z tychże wymienianek.

3. Bardzo proszę o przestrzeganie przepisów sanitarnych dotyczących maseczek, dezynfekcji rąk, odległości ale także ilości osób, które mogą przebywać w kościele. 1 osoba na 15 m kw, w naszym przypadku, jest to 21 osób. – pierwszeństwo mają rodziny zamawiające intencję mszalną.

4. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 9.00 i 18.00. W ten sposób rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje Post ścisły (1 posiłek do syta i 2 lekkie – bezmięsne), od którego nie ma żadnej dyspensy. Różaniec o 17.30; Nowenna w łączności ze mszą św. W tym dniu, zbiórka do puszek na CARITAS Archidiecezjalną.

5. W piątki Wielkiego Postu, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.15. a o 17.30 Droga Krzyżowa. W ten piątek na mszę św. i Uwielbienie, zaprasza wspólnota Miriam.

6. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30. Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Tomasz Koperek CR z Poznania.

7. Msze św. niedzielne nadal tylko w Głuchowie – o 8.00, 9.30 i 11.00

8. Zachęcam do lektury najnowszej prasy religijnej: PK i MPK na luty, jest też Pomocnik Wielkopostny na 40 dni, po 4 zł oraz Zdrapka Wielkopostna po 2 zł.

9. W najbliższym czasie, do każdego domu, dotrze informator parafialny z kopertą na Daninę Diecezjalną, którą zostawiałem dotychczas w czasie Kolędy. Wysokość Daniny Kuria Metropolitalna określiła jako 1,70 od osoby. Koperty będzie można składać do skarbony przy ołtarzu św. Katarzyny. Błogosławionego tygodnia i dobrego Wielkiego Postu życzy Wasz proboszcz