Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu – 28 lutego 2021

1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc, dobroć serca, za troskę o parafię oraz za ofiarność. Dziękuję także za ofiary na Daninę Diecezjalną.

2. Bardzo proszę o przestrzeganie przepisów sanitarnych dotyczących maseczek, dezynfekcji rąk, odległości, ale także ilości osób, które mogą przebywać w kościele. 1 osoba na 15 m kw, w naszym przypadku, jest to 21 osób. – pierwszeństwo mają rodziny zamawiające intencję mszalną.

3. Dziś niedziela modlitwy, postu i pomocy Misjonarzom. Na ten cel, po mszach św. zbiórka do puszek

4. W środę, Różaniec o 17.30 a Nowenna do MBNP w łączności ze mszą św.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota. a) W czwartek, okazja do spowiedzi od 17.30; po mszy św. Nabożeństwo w int. powołań i adoracja do 19.30. b) W piątek – spowiedź o 17.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.15.; Droga Krzyżowa o 17.30. c) W sobotę msza św. zbiorowa za zmarłych. d) w niedzielę, różaniec i wymiana tajemnic o 7.30

6. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30. Kazania Pasyjne głosi ks. Tomasz Koperek CR z Poznania. Od przyszłego tygodnia, na GŻ będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą od V Niedzieli W. Postu, tj. od 21 marca. Głosić będzie ks. Piotr Gastoł CR – zmartwychwstaniec z poznańskiej Wildy.

8. Zachęcam do podejmowania Wielkopostnych uczynków pokutnych. Polecam ideę „woreczka ryżu”. W jednym dniu tygodnia, woreczek ryżu jest jedynym pożywieniem, a równowartość kosztów dziennego wyżywienia składam do skarbony Jałmużna Postna, na pomoc dzieciom w Afryce, ofiarując też w ich intencji modlitwę. Post, Modlitwa, Jałmużna…. można wybrać choć jedną formę. Jeśli w naszej skarbonie będą jakieś ofiary z Jałmużny Postnej, to przekażę je, Misjonarzom z Tanzanii.

9. Od przyszłej niedzieli wracam ze mszą św. o 9.30 do DPS-u w Jarogniewicach. Niestety, decyzją Wojewody, nadal mogą tam przebywać tylko mieszkańcy.

10. Zachęcam do lektury najnowszej prasy religijnej: PK z dodatkiem i MPK na marzec

11. Do Domu Ojca odszedł Śp. Zenon Grzesiak z Siernik. Pogrzeb w poniedziałek o 13.00. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. Dobry Jezu a nasz Panie….

Błogosławionego tygodnia i dobrego Wielkiego Postu życzy Wasz proboszcz