Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 7 marca 2021

1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc, dobroć serca, za troskę o parafię oraz za ofiarność. Dziękuję za ofiary na Daninę Diecezjalną, złożyło ją już 78 rodzin. Bóg zapłać za ofiary na Misje.

2. Dzisiaj wymiana tajemnic i różaniec o 7.30. Intencja papieska na marzec: „ abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym”.

3. Od dzisiejszej niedzieli msza św. o 9.30 w DPS w Jarogniewicach, póki co, tylko dla mieszkańców Domu.

4. W środę, Różaniec o 17.30 a Nowenna do MBNP w łączności ze mszą św.

5. W piątek, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.15 a Droga Krzyżowa o 17.30

6. Także w piątek, na mszę św. i modlitwę uwielbienia, zaprasza Wspólnota Miriam.

7. W sobotę przypada 8 rocznica wyboru Papieża Franciszka. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.

8. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30. Kazania Pasyjne głosi ks. Tomasz Koperek CR z Poznania. Od dziś, na GŻ będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą od V Niedzieli W. Postu, tj. od 21 marca. Głosić będzie ks. Piotr Gastoł CR – zmartwychwstaniec z poznańskiej Wildy.

10. Bardzo proszę o przestrzeganie przepisów sanitarnych dotyczących maseczek, dezynfekcji rąk, odległości, ale także ilości osób, które mogą przebywać w kościele. 1 osoba na 15 m kw, w naszym przypadku, jest to 21 osób. – pierwszeństwo mają rodziny zamawiające intencję mszalną.

11. Zachęcam do lektury najnowszej prasy religijnej: PK i MPK na marzec. Są też modlitewniki do św. Rity – Patronki w trudnych sprawach, w cenie 12 zł Błogosławionego tygodnia życzy Wasz proboszcz