Życzenia Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego

 
Umiłowani Archidiecezjanie!
 
Boże Narodzenie to wyjątkowa noc, w której Miłosierny Ojciec objawia nam siebie w swoim Synu – Jezusie Chrystusie! Wśród naturalnie budzących się wzruszeń dotyczących osoby Nowonarodzonego Zbawiciela – bezbronnego dziecka, potrzebującego opieki ze strony rodziców – rodzi się także głęboka refleksja na temat Jego mocy, pokonującej grzech i śmierć. Co zapowiadali prorocy od wielu pokoleń, to w tę noc oznajmiają aniołowie – „dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (Łk 2, 11) Ta wyjątkowa Noc Bożego Narodzenia w sposób dyskretny i cichy stawia nas przed największymi tajemnicami historii. Ukazuje, że pokój, miłość i miłosierdzie nie potrzebują wielkości i rozgłosu ponieważ obecność Zbawiciela możemy dostrzec w codzienności między innymi dzięki naszej bliskości i ofiarnej służbie drugiemu człowiekowi.
 
Drodzy Siostry i Bracia!
 
W tym pięknym czasie Bożego Narodzenia życzę Wam, by tajemnica obecności Boga w tym co ciche i kruche napełniała Was nadzieją. Czasami wydaje się nam, że codzienność jest tak bardzo pozbawiona światła. Boże Narodzenie przypomina, że to co przynosi nadzieję to odkrycie źródła blasku czyli osoby Jezusa Chrystusa.
 
Życzę wiele pokoju Bożego! Niech wspólne kolędowanie przy żłóbku uzmysławia nam harmonię, którą możemy budować między nami mimo różnicy zdań i doświadczeń!
 
W końcu życzę zdrowia – duszy i ciała – oraz zbawienia! Niech czas świąteczny pozwoli nam na moment zatrzymać się przy Nowonarodzonym i podziękować Bogu za życie, czas i ludzi, którzy czynią nas bardziej otwartymi na Jego miłość.
 
Na nadchodzący Nowy Rok 2022 z serca Wszystkim błogosławię!
 
† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański Poznań,
24 grudnia 2021 roku