Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 5 czerwca 2022

1 Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc, dobroć serca, życzliwość, ofiarność oraz za dary na stół. Bóg zapłać za ofiary złożone na Daninę Diecezjalną. Złożyło ją 230 rodzin, ale dzięki hojnym ofiarom mogliśmy uregulować należność wobec Kurii, Seminarium i Caritas, liczoną od każdego mieszkańca parafii.

2 Wymiana tajemnic i różaniec dzisiaj o 7.30. Intencja papieska na czerwiec: „w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu”.

3 Dzisiaj kończy się czas okresu Wielkanocnego. Dzisiaj też przypada Dzień Dziękczynienia i zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

4 Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty, w łączności ze mszą świętą.

5 W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła

6 W środę Różaniec o 17.30 a Nowenna do MBNP w łączności ze mszą św.

7 W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

8 W piątek, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.45. Wraz ze Wspólnotą Miriam, zapraszam na mszę św. oraz czas uwielbienia, który tym razem poprowadzi zespół uwielbieniowy Elohim z par. św. Cyryla i Metodego w Poznaniu.

9 Zbiórka kandydatów na ministrantów w piątek o 17.00 a spotkanie kandydatów do Bierzmowania z kl. 1 o 18.30

10 W przyszłą niedzielę przypada ur. Trójcy Przenajświętszej kończąca czas Komunii św. wielkanocnej. W tym dniu, zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i SK

11 Biuro Parafialne czynne we wtorek i w czwartek od 17.00 do 17.45 oraz w środę po wieczornej mszy św.

12 Zachęcam też do lektury prasy religijnej wyłożonej na stoliku

13 W ur. Bożego Ciała, Msze św. będą bo 8.00 i 11.00. O 8.45 z kościoła wyruszy procesja do 4 ołtarzy. O przygotowanie proszę: I – przy sklepie „Prządka”: Srocko Wielkie, II – przy bl. 9: Jarogniewice; III – przy bl. 17: Sierniki; IV – przy krzyżu: Piotrowo. Obrazy do ołtarzy można odbierać na probostwie. Proszę o przygotowanie sztandarów i feretronów, zapraszam Druhów z OSP ze sztandarami oraz do baldachimu i proszę o zabezpieczenia trasy , zapraszam ministrantów, Dzieci Pierszokomunijne i dziewczynki do sypania kwiatków…