Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 12 czerwca 2022

1 Bardzo dziękuję za wszelką pomoc, ofiarność i dobroć serca. Bóg zapłać za ofiary złożone na świątynię Opatrzności Bożej.

2 Dzisiaj kończy się czas Komunii św. Wielkanocnej. Dzisiaj także zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i SK

3 We wtorek próba dla dziewczynek sypiących kwiatki o 18.45 a zbiórka ministrantów, we wtorek o 19.00

4 W środę Różaniec o 17.30 a Nowenna do MBNP w łączności ze mszą św.

5 W czwartek przypada ur. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa tj. Boże Ciało. Msze św. z Bożego Ciała już w środę: w Jarogniewicach o 16.00 i w Głuchowie o 18.00 (bez procesji). W dzień uroczystości msze o 8.00 i 11.00. O 8.45 z kościoła wyruszy procesja do 4 ołtarzy na osiedlu. O przygotowanie proszę: I Srocko Wielkie, II Jarogniewice; III Sierniki; IV – Piotrowo. Obrazy do ołtarzy można odbierać na probostwie. Proszę o przygotowanie sztandarów i feretronów, zapraszam Druhów z OSP ze sztandarami oraz do baldachimu i proszę o zabezpieczenia trasy , zapraszam ministrantów, Dzieci Pierszokomunijne i dziewczynki do sypania kwiatków… Mszę św. odprawi i poprowadzi procesję o. Stanisław Zaryczny CR

6 W oktawie Bożego Ciała Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek naszej parafii oraz o pogodę i dobre zbiory dla rolników z nieszporami i procesją dookoła kościoła o godz. 19.00 (!) Zapraszam serdecznie i proszę o asystę do procesji.

7 W piątek, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 18.45.

8 Biuro Parafialne czynne we wtorek od 17.00 do 17.45 oraz w środę po wieczornej mszy św.

9 Zachęcam też do lektury prasy religijnej wyłożonej na stoliku

10 Już dziś zapowiadam, że Kanoniczna Wizytacja naszej parafii połączona z Sakramentem Bierzmowania, będzie miała miejsce 18 października.

11 Do Domu Ojca odszedł nasz były parafianin z oś. Dobruckiego Śp. Kazimierz Piasecki. Pogrzeb był w sobotę w Lesznie. Dobry Jezu a nasz Panie…..

Błogosławionego tygodnia życzy

Wasz Proboszcz