Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023

1 Serdecznie dziękuję za wszelką życzliwość, pomoc, ofiarność i troskę o naszą parafię. Dziękuję Rodzicom dzieci z kl. 2 za piękne posprzątanie kościoła na dzień I Komunii Św.; p. Kokowskim za nasadzenia, dziękuję za wszelką pracę i pomoc na rzecz naszej parafii. Dziękuję naszej OSP Głuchowo, za zlikwidowanie gniazd os, które zadomowiły się na naszym kościele.

2 Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca Okres Wielkanocny. W czasie mszy św. o 11.00 dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. Niezwiązanych z Komunią proszę o wybór innej godziny mszy św.

3 Od poniedziałku do piątku dzieci Pierwszokomunijne przeżywać będą swój Biały Tydzień

4 W liturgii: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła; w środę święto Nawiedzenia NMP; w czwartek – I miesiąca , święto Jezusa Ch. Najwyższego i Wiecznego kapłana. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tej int. po mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu

5 W środę, Różaniec o 17.30 a Nowenna w łączności ze mszą św.

6 W piątek – pierwszy miesiąca, spowiedź od 17.00 i Komunia Pierwszopiątkowa. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.45

7 Za tydzień Niedziela Trójcy Św. Msza św. z racji I rocznicy Komunii Św. dla dzieci z klasy 4, będzie o 11.00. Wymiana tajemnic i Różaniec o 7.30

8 Już wkrótce, 8 czerwca: Boże Ciało. Msze św. o 8.00 i 11.00. Procesja do 4 ołtarzy wyjdzie z kościoła ok. 8.45. O przygotowanie proszę: I – przy sklepie „Prządka”: Srocko Wielkie, II – przy bl. 9: Jarogniewice; III – przy bl. 17: Sierniki; IV – przy krzyżu: Piotrowo. Obrazy do ołtarzy można odbierać na probostwie. Proszę o przygotowanie sztandarów i feretronów, zapraszam Druhów z OSP ze sztandarami oraz do baldachimu i proszę o zabezpieczenia trasy , zapraszam ministrantów, Dzieci Pierszokomunijne i dziewczynki do sypania kwiatków…

9 Biuro parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i w czwartek od 17.00 do 17.45. W środę po mszy św. do 19.30.

10 Zachęcam do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku: PK oraz MPK