Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu – 21 lutego 2021

1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc, dobroć serca, za troskę o parafię oraz za ofiarność. Dziękuję także za ofiary przekazywane na konto parafii i za pomocą aplikacji Drogowskaz. Dziękuję za ofiary na Caritas diecezjalną, zebraliśmy 114,50.

2. Poszukuję osoby, która podjęłaby się sprzątania naszego kościoła. Osoby zainteresowane, proszę o kontakt ze mną.

3. Bardzo proszę o przestrzeganie przepisów sanitarnych dotyczących maseczek, dezynfekcji rąk, odległości, ale także ilości osób, które mogą przebywać w kościele. 1 osoba na 15 m kw, w naszym przypadku, jest to 21 osób. – pierwszeństwo mają rodziny zamawiające intencję mszalną.

4. W środę, Różaniec o 17.30 a Nowenna do MBNP w łączności ze mszą św.

5. W piątki Wielkiego Postu, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.15.; Droga Krzyżowa o 17.30.

6. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30. Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Tomasz Koperek CR z Poznania.

7. Zachęcam do podejmowania Wielkopostnych uczynków pokutnych. Polecam ideę „woreczka ryżu”. W jednym dniu tygodnia, woreczek ryżu jest jedynym pożywieniem, a równowartość kosztów dziennego wyżywienia składam do skarbony Jałmużna Postna, na pomoc dzieciom w Afryce, ofiarując też w ich intencji modlitwę. Post, Modlitwa, Jałmużna….można wybrać choć jedną formę. Jeśli w naszej skarbonie będą jakieś ofiary z Jałmużny Postnej, to przekażę je Misjonarzom z Tanzanii.

8. Za tydzień Misyjna zbiórka do puszek na dzieło pomocy Ad Gentes

9. Msze św. niedzielne nadal tylko w Głuchowie – o 8.00, 9.30 i 11.00

10. Zachęcam do lektury najnowszej prasy religijnej: PK i MPK na luty, jest też Pomocnik Wielkopostny na 40 dni, po 4 zł oraz Zdrapka Wielkopostna po 2 zł.

Błogosławionego tygodnia i dobrego Wielkiego Postu życzy Wasz proboszcz